M21 ERKEK PARFÜM

M21 ERKEK PARFÜM

Price : $15.76(Vat included)
Barkod : 8681301007022

The fragrance is very sensual, with a scent of light, moderates sweetness and freshness. The fragrance is aimed at reminding you of Mediterranean wind and a slow seaside walk. The top notes contain bergamot, lemon, mandarin and orange blossom. The heart reveals lily of the valley, geranium, jasmine and rose. Its base encompasses cedarwood, tonka bean, amber and benzoin.

 

 

:

M21 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye; Bergamot, Limon, Mandalina, Portakal Ciçeği  

Orta Nota Ciceksi Muge, Sardunya, Yasemin, Gül

Dip Nota Odunsu-Tatli; Sedir Ağacı, Tonka Yemişi, Amber, Reçine

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

Similar Items