M22 MAN PERFUME

M22 MAN PERFUME

Price : ₺50,00(Vat included)
Barkod : 8681301007039

M-22, is an fougere – aromatic fragrance which reflects the complicated lives of the brave men. Within itself, variety of notes salutes you with an enchanting harmony. The top note blends fresh bergamot with warm nutmeg and cinnamon. Middle note is dominated by aromatic notes, rosemary, basil and armoise. The depth is provided by amber, musk, sandalwood and mossy notes in the base.

 

:

M22 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-BaharatBergamot, Muskat Cevizi, Tarcin 

Orta Nota BitkiselAromatik Notalar, Biberiye, Pelinotu,  Feslegen

Dip Nota Misk-Odunsu; Sandal Ağacı, Amber, Yosun Notalari, Misk

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.