M23 ERKEK PARFÜM

M23 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301007046

M-23 has remained popular ever since. The fragrance is supposed to represent a journey across America. Very fresh composition starts with mint, lavender, grapefruit and bergamot. The middle provides note cranberry, rose, Granny Smith apple and floral notes while the base is formed by woody notes and amber. 
 

M23 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Bitkisel-NarenciyeNane, Lavanta, Greyfurt, Bergamot

Orta Nota Meyvesel-Ciceksi; Kızılcık, Gül,Çiçeksi Notalar, Granny Smith Elma

Dip Nota Odunsu-Amber; Amber, Odunsu Notalar

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

Similar Items