M5 ERKEK PARFÜM

M5 ERKEK PARFÜM

Price : $9.01(Vat included)
Barkod : 8681301012682

Cool, sharp and herbal. Energetic fragrance with top notes of lavender, bergamot, nutmeg and fresh mint. Heart notes of lavender, clary sage and geranium give depth and vitality to the scent. Musk, patchouli and sandalwood add a warm and woody-musky way to the base.

 

 

:

M5 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-Baharat Bergamot, Nane, Kekik, Muskat Cevizi

Orta Nota Bitkisel Lavanta, Sardunya, Misk Adaçayı

Dip Nota Odunsu-Misk; Sandal Agaci, Paculi, Misk

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

Similar Items