M104 ERKEK PARFÜM
M104 ERKEK PARFÜM
M104 ERKEK PARFÜM

M104 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301013672

M-104 Erkek kokuları içerisinde bir zamanlar devrim niteliğinde oluşunun sebebi geleneksel odunsu-amber karakterin dışına çıkarak güçlü ve yoğun odunsu notalar kullanılmış olmasıdır. Limon, mandalina, pembe biber ve huş ağacı yaprağı kokuyu açar. Paçuli, sedir ağacı, muskat cevizi ve tarçının birleşimi odunsu-baharat bir kalp yaratır. Vetiver, amber, misk ve vanilya kokuyu kapatır.

 

 

M104  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Baharat;   Limon, Mandalina, Pembe Biber, Huş Ağacı Yaprağı

Orta Nota Odunsu-Baharat; Paçuli, Sedir Ağacı, Muskat Cevizi, Tarçın

Dip Nota Odunsu-Amber Vetiver, Amber, Misk, Vanilya

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.