M116 ERKEK PARFÜM
M116 ERKEK PARFÜM
M116 ERKEK PARFÜM

M116 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301007978

M-116, yoğun ve zengin bir koku. Doğu'nun tarihsel içerikleriyle donanmış modern ve baştan çıkarıcı. Muskat cevizi ve safran kokuyu açar. Öd ağacı, sedir ve sandal ağacları kokunun odunsu kalbini oluşturur. Tütsü notaları, laden reçinesi, amber ve paculi ise kokuyu kapatır.

 

 

 

 

:

 

M116  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Baharat;   Muskat Cevizi, Safran

Orta Nota OdunsuÖd Agaci, Sedir Agaci, Sandal Agaci

Dip Nota Odunsu-Amber; Tutsu Notalari, Laden Recinesi,  Amber, Paculi

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.