M138 ERKEK PARFÜM
M138 ERKEK PARFÜM
M138 ERKEK PARFÜM

M138 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301008197

M-138 Klasik olanın karşıkonulmazlığı! Bergamot ve greyfurtun ferahlatıcı notalarına pembe biber ve muskat cevizinin baharatlı kokuları eklenerek koku açılıyor. Kakule ve kekik kokunun baharat kalbini oluşturur. Sedir ağacı, vetiver ve yosun notala ise kokuyu kapatır.

 

:

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.