M140 ERKEK PARFÜM
M140 ERKEK PARFÜM
M140 ERKEK PARFÜM

M140 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301008210

Canlı mandalina, greyfurt ve bergamotun bir nüansının vurguladığı nefis bir narenciye tazeliği ile açılan M-140, yasemin, kakule ve nerolinin oluşturduğu bir kalp ile zenginleştirilmiştir. Misklerle ve erkeksi sedir ve sandal ağacı ile devleşen bu koku, egzotik amber’in şehvetli iziyle bitmiştir.

 

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.