M143 ERKEK PARFÜM
M143 ERKEK PARFÜM
M143 ERKEK PARFÜM

M143 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301008241

Capri Adasından farklı bir M-143 esintisi; Güney İtalya‘da yetişen bergamot M-143 erkek parfümünü daha da zenginleştiriyor. Greyfurt, mandalina, bergamot ve marin notalar kokuyu açar. Biberiye, pembe biber ve tarçın kokunun bitkisel-baharat kalbini oluşturur. Amber, misk, sandal ağacı ve yosun notaları ise kokuyu kapatır.

 

 

:

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.