M149 ERKEK PARFÜM
M149 ERKEK PARFÜM
M149 ERKEK PARFÜM

M149 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301011951

M-149 dinamik ve karşı konulmaz.. Üst nota olarak bergamot ve greyfurt; marin notaları ile harmanlanır. Kokunun kalbinde, lavanta, adaçayı, nane yaprağı notaları; erkeksi rahatlık ve nostaljik dokunuşuyla birleşerek, yasemin ve müge ile bir araya gelir. Koku amber, misk, paçuli ve sandal ağacı ile kapanır.

 

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.