M24 ERKEK PARFÜM
M24 ERKEK PARFÜM
M24 ERKEK PARFÜM

M24 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301007053

M-24, oryantal odunsu notalarıyla duygusallığı ve erkeksi tavırları içine hapsetmiş bir kokuya sahip. Karmaşık notalar kompozisyonu olarak nitelendirebileceğimiz bu koku bergamot, nane ve baharat notala ile açılır. Narenciye-baharat açılış daha sonra yerini yasemin, sardunya ve vetivere bırakır. Sandal ağacı, tonka yemişi, amber ve yosun notaları ise kokuyu kapatır.


 

:

M25  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-Yesil;  Bergamot, Lavanta, Yeşil Notalar

Orta Nota Ciceksi-BaharatZencefil, Gardenya, Biber 

Dip Nota Odunsu-Misk; Sandal Ağacı, Vetiver, Tütsü, Misk

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.