M53 ERKEK PARFÜM
M53 ERKEK PARFÜM
M53 ERKEK PARFÜM

M53 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301013160

Etkileyici İtalyan ruhunu, parfüm olarak cildinizde taşımak istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise, ihtiyacınız olan M-53! Koku, bergamot, elemi, karabiber ve kekik notalari ile açılarak lavanta, karanfil, çam, biberiye ve adaçayı ile devam eder. Sandal ağacı, sedir ağacı, tonka, tütsü ve miskin odunsu tatli notalari ise kokuyu kapatır.

:

M53  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-Baharat;   Bergamot, Elemi, Karabiber, Kekik

Orta Nota Bitkisel-Baharat;   Lavanta, Karanfil, Çam, Biberiye, Adacayi

Dip Nota Odunsu-Tatli;   Sandal Agaci, Sedir Agaci, Tonka, Tutsu, Misk

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.