M66 ERKEK PARFÜM
M66 ERKEK PARFÜM
M66 ERKEK PARFÜM

M66 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301007473

Derin okyanus sularının volkanik kayalarla buluşmasından yepyeni bir parfüm doğdu. Yoğun duygulara hitap eden M-66….Sofistike ve kusursuz bir koku. Koku, marin notalarIn ya sıra bergamot ve karabiber notaları ile açılır. Çiçeksi-aromatik kalp sardunya, biberiye, misk adaçayı, zencefil, tarçın ve karanfilin sıcak notalarını sunar. Paculi, tutsu, misk, amber ve yosun notaları ise kompozisyonu sonlandırır.

 

 

M66 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:   Narenciye-Marin ;   Bergamot, Karabiber,Marin Notalar

Orta Nota Ciceksi-Aromatik;   Sardunya, Biberiye, Misk Adacayi, Zencefil, Tarcin, Karanfil

Dip Nota Odunsu-Amber;  Paculi, Tutsu, Misk, Amber, Yosun Notalari

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.