M67 ERKEK PARFÜM
M67 ERKEK PARFÜM
M67 ERKEK PARFÜM

M67 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301007480

M-67, odunsu-şipre ailesine ait, modern ve etkileyici bir kokudur. Üst notada selvi ve menekşe, ferahlatıcı marin ve bergamot notalari ile harmanlanır. Karabiber, tütsü, tütün ve deri notalarının zarif karışımı kokunun kalbini oluşturur. Paculi, odunsu notalar, sedir ağacı, tütsü notaları ve amber kokuyu kapatır.

 

M67 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:   Narenciye-Marin;   Marin Notalar, Bergamot, Selvi, Menekşe

Orta Nota Aromatik;   Karabiber, Tütsü Notalari, Deri Notalari, Tütün Notalari

Dip Nota Odunsu-Amber;  Paçuli, Sedir Ağacı, Tutsu Notalari,Odunsu Notalar, Amber

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.