M68 ERKEK PARFÜM
M68 ERKEK PARFÜM
M68 ERKEK PARFÜM

M68 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301013313

M-68, canlandırıcı ferahlığı ile gençliğin özgür ruhundan esinlenerek tasarlanmıştır. Üst notalarında limon, greyfurt, bergamot ve biberiyenin oluşturdugu narenciye  bitkisel notalarının canlandırıcı etkisini kullanan koku orta notalarda zencefil, elemi ve lavantanın bitkisel baharatlı notaları ile geliştirilmiştir. Dip notalar sedir aga, sandal agacı ve vetiver ile zenginleştirilmiştir.

M68 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:   Narenciye-Bitkisel;   Limon, Greyfurt, Bergamot, Biberiye

Orta Nota Bitkisel-Baharat;   Zencefil, Elemi, Lavanta

Dip Nota Odunsu;  Sedir Ağacı , Vetiver, Sandal Ağacı

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.