M80 ERKEK PARFÜM
M80 ERKEK PARFÜM
M80 ERKEK PARFÜM

M80 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301013436

Kendine güvenen ve erkeksi bir duruş, M-80 sadece bir koku değil, bir yaşam tarzıdır. Sağlam, klasik, karizmatik olan bu koku M-80’in imza kokusudur. Üst notada portakal, kakule ve incir ile başlayan kokunun kalbinde lavanta, misk adaçayı ve menekşe ile buluşarak büyüleyici bir hal alır. Dip notada sandal ağacı, odunsu notalar, yosun notaları ile zenginleşen kompozisyon amber ve misk ile tamamlanır.

 

 

M80  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye- Baharat;   Portakal, Kakule, Incir

Orta Nota Bitkisel-Ciceksi;   Lavanta, Misk Adaçayı, Menekşe

Dip Nota Odunsu-Amber;  Sandal Ağacı, Odunsu Notalar, Yosun Notaları, Amber, Misk

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.