M84 ERKEK PARFÜM
M84 ERKEK PARFÜM
M84 ERKEK PARFÜM

M84 ERKEK PARFÜM

Barkod : 8681301007657

M-84 Bir volkan kadar yoğun kaya gibi sert görünümün ardından içten içe patlayan yoğun duyguların kokusu..  Bergamot, limon ve karabiberin narenciye ve baharat notalarını harmanlayarak açılış yapan koku orta notalarda bitkisel notaları oluşturan fesleğen, lavanta ve misk adaçayı ile aromatik bir yön kazanmıştır. Dip notalarındaki laden reçinesi, amber ve misk kokunun odunsu karakterini vurgulayıp kokuyu tamamlamıştır.

 

 

M84  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Baharat ;   Bergamot, Limon, Karabiber

Orta Nota Bitkisel-Aromatik;   Fesleğen, Lavanta, Misk Adaçayı

Dip Nota Amber-Misk;  Laden Recinesi, Amber, Misk

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.