M86 ERKEK PARFÜM
M86 ERKEK PARFÜM
M86 ERKEK PARFÜM

M86 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301007671

Yaşama, denize ve maceraya doyamayanlar için..  Sofistike ve aynı zamanda oldukça etkileyici bir koku. M-86 bergamot, karabiber, muskat cevizi ve ardiç meyvesinin notalaı ile açılır, lavanta ve aromatik notalar ile devam eder, amber, misk, labdanum, vetiver, sedir ağacı ve tonka ile kapanır.

 

:

 

M86  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Baharat;   Bergamot, Karabiber, Muskat Cevizi, Ardic Meyvesi

Orta Nota Aromatik-Bitkisel;   Lavanta, Aromatik Notalar

Dip Nota Amber-Odunsu;  Amber, Misk, Labdanum, Vetiver, Sedir Agaci, Tonka

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.