M90 ERKEK PARFÜM
M90 ERKEK PARFÜM
M90 ERKEK PARFÜM

M90 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301007718

M-90 Sıcak ve zarif maskülen bir parfüm… Bergamot, greyfurt ve kakule ile karakterli, olgun bir açılış yapılıyor. Orta notalarda ise menekşe ve muskat cevizi çıkıyor. Bu kısım menekşe ağırlıklı ve parfüme ana karakterini veriyor. Alt notalarında ise amber, paculi ve sandal ağacıyla kompozisyon son buluyor.

 

:

 

M90  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Baharat;   Greyfurt, Kakule, Bergamot

Orta Nota Baharat-Ciceksi;    Muskat Cevizi, Menekse

Dip Nota Odunsu-Amber;  Sandal Ağacı, Paculi, Amber 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.