U1 UNISEX PARFÜM
U14 UNISEX PARFÜM
U1 UNISEX PARFÜM

U14 UNISEX PARFÜM

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301008401

Çöl Kralı olan Arap Atı’ndan esinlenilen bu yeni koku ile Arap dünyasına yeni bir bakış kazandırıyor. Üst notalarda bergamot, portakal, kakule, lavanta, tarçın, hindistan cevizi ve kekik; orta notalarda gül, sardunya, vetiver ve odunsu notalar; dip notalarda ise amber, misk, deri notaları, agar ağacı, tonka ve vanilya bulunuyor.

 

:

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.