U1 UNISEX PARFÜM
U6 UNISEX PARFÜM
U1 UNISEX PARFÜM

U6 UNISEX PARFÜM

Barkod : -

Evin içini tamamen kaplayan o nefis sıcak kakao sosunun kokusunu unutmak ne mümkün. Bu parfümün kokusu adeta lezzetli, fırından yeni çıkmış ve üzerine kakao sosu dökülmüş kek gibi. Kokuyu, Isvec çikolatası ve portakal notaları açar. Kokunun kalbi vanilya, kakao ve kremsi notaların leziz harmanını sunar. Kompozisyonu amber tamamlayarak kapatır.

 

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.