W122 KADIN PARFÜM
W122 KADIN PARFÜM
W122 KADIN PARFÜM

W122 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301010756

W-122 gerçek bir efsanedir. W-122 moda akımlarına karşı koyar, nesilden nesile sürekli keşfedilerek zamana yayılır. Parisde şehir ışıklarının ötesinde zamana sığmayan aşık bir kadının yaydığı ışıltılı ortamı ifade eder. Macerası evrenseldir. Parfüm özleri zamana sığmaz ve geçen zaman parfümün cazibesini asla etkileyemez. Kayısı, şeftali, ananas ve bergamot’un meyvesel notaları ile başlayan bu zarif koku sonsuz feminenliğin simgesi… Orta notalarda gül, yasemin, iris ve heliotrope’un çiçeksi notalarıyla güçlenen koku tat miskler, sandal ağacı ve vanilya ile kapanıyor.

 

 

:

W122 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Meyvesel-Narenciye; Kayisi, Seftali, Ananas, Bergamot

Orta Nota Ciceksi Gul, Iris, Yasemin, Heliotrope

 Dip Nota  Tatli-Misk Sandal Agaci, Misk, Vanilya

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.