W136 KADIN PARFÜM
W136 KADIN PARFÜM
W136 KADIN PARFÜM

W136 KADIN PARFÜM

W-136, narin bir gül ile lici ve siyah frenk üzümü notalarının yarattığı beklenmedik bir kokudur. Narenciye-meyvesel açılışı limon, bergamot, siyah frenk üzümü ve licI sagğar. Çiçeksi kalp, gül, yasemin ve şakayıkla harmanlanırken, dipteki misk ve odunsu notalar güzel bir izlenim bırakır.

 

W136  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Meyvesel; Limon, Bergamot, Lici, Frenk Uzumu

Orta Nota Ciceksi; Yasemin, Gul, Sakayik

 Dip Nota  Odunsu-MiskMisk, Odunsu Notalar

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.