W142 KADIN PARFÜM
W142 KADIN PARFÜM
W142 KADIN PARFÜM

W142 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301009965

W-142; Meyve ve yeşilliklerin ferah etkisi ve çiçeklerin kedifemsi yumuşaklığyla harmanlanmış bu koku, kadınsılığın simgesi gibidir. Menekşe yaprağı ve greyfurtun hüküm sürdüğü üst nota, menekşe, yasemin ve mügenin dokunusuyla aydınlanır. Dip notada ise vanilyayla tatlandırılmış sedir ağacı, sandal ağacı ve miskler kompozisyonu kapatır.

 

 

:

W142  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Yesil; Menekse Yapragi, Greyfurt

Orta Nota Baharat- Ciceksi; Menekse, Yasemin, Muge

 Dip Nota  Odunsu-MiskSedir Agaci, Sandal Agaci, Misk, Vanilya

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.