W160 KADIN PARFÜM

W160 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)

W-160, “tutku kokteyli” olarak tasarlandı ve odunsu-misk arka planında egzotik meyve ve çiçek kokusundan esinlenerek tasarlandı. Carkifelek meyvesi, portakal, elma, armut, ananas, hindistan cevizi ve egzotik meyvelerin notaları, taze ahududu, şeftali, manolya ve yaseminin notalarını sunan kalbi oluşturur. Dip notalarda ise meyvesel miskler, sandal ağacı, vanilya ve amber bulunur.

 

W160 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Meyvesel; Portakal, Elma, Carkifelek Meyvesi, Armut, Ananas, Hindistan Cevizi, Egzotik Meyveler

Orta Nota Meyvesel-Ciceksi;  Ahududu, Seftali, Manolya, Yasemin

Dip Nota  Odunsu-Misk; Sandal Agaci, Misk,Vanilya, Amber

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.