W198  KADIN PARFÜM
W198  KADIN PARFÜM
W198  KADIN PARFÜM

W198 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301011555

W198; MY NY by DONNA KARAN, dünyanın ilham kaynağı olan, cesaretlendiren ve pek çok modanın öncüsü New York’tan esinlenerek tasarlanmıştır. Ahududu, şeker, limon, frenk uzumu, pembe biber notaların muhteşem karışımın üst notalarını oluştururken, orta notalar yasemin, frezya, iris ve manolya notaları üzerine kurulmuştur. Paçuli, kokuya odunsu bir yorum eklerken misk, amber ve tatlı notalar ile de koku zenginleştirilip tamamlanmıştır.

:

W198 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Meyvesel; Ahududu, Şeker, Frenk Uzumu, Limon, Pembe Biber

 

Orta Nota: Çiçeksi; Yasemin, Frezya, iris, Manolya

 

Dip Nota:Odunsu-Amber; Paçuli, Tatlı Notalar, Misk, Amber

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir