W204 KADIN PARFÜM

W204 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)

W204; yazın durgun ve huzurlu havasından, canlı orkidelerinden ve kelebeklerden esinlenerek tasarlanmıştır. Açılıştaki limon, bergamot, portakal, greyfurt ve ananas notaları tarafından sağlanan yenilebilir meyvesel hissi, sulu frenk üzümü ile birlikte elma, armut, kirmizi bogurtlen, yasemin ve muge ile yoğunlaşmaktadır. Yoğun meyvesel-ciceksi notalar, dip notalarda bulunan misk, sandal ağacı, amber ve vanilya ile dengelenmiştir

W204 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye-Meyvesel; Limon, Bergamot, Portakal, Greyfurt, Ananas

 

Orta Nota: Meyvesel-Çiçeksi; Elma, Armut, Kırmızı Böğürtlen, Frenk Üzümü, Yasemin, Müge

 

Dip Nota: Misk-Odunsu; Misk, Sandal Ağacı, Amber, Vanilya

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.