W215  KADIN PARFÜM
W215  KADIN PARFÜM
W215  KADIN PARFÜM

W215 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301011722

W215; ; Koku Fransız bahçelerinin çiçekleri ve Marie-Antoinette çayından esinlenmiştir. Üst notaları oluşturan bergamot, elma ve armut notaları çayın eşsiz lezzetini anlatırken yasemin, iris ve portakal çiçeği kokunun kalbini çiçek bahçesine çevirmiştir. Dip notalarda bulunan amber ve beyaz miskler kokunun meyvesel-çiçeksi karakterini ortaya çıkarıp kokuyu tamamlamıştır.

:

W215 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye- Meyvesel; Bergamot, Elma, Armut

 

Orta Nota: Ciceksi; Yasemin, Iris, Portakal Çiçeği

 

Dip Nota: Amber-Misk; Amber, Beyaz Misk

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.