W224  KADIN PARFÜM
W224  KADIN PARFÜM
W224  KADIN PARFÜM

W224 KADIN PARFÜM

Barkod : 8681301011814

W224; Mukemmel gecelerin kokusu…  Pembe biber ve karabiberin baharat notalarinin mandalina ve limonun narenciye notalariyla zitligi ile baslar. Beyaz yaseminin temiz zarafeti, frangipaninin hassas ozu, essiz yesil notalar, ananas ve incir kokunun kalbini olusturur. Tonka yemisi ve vanilyanin yumusak ve duygusal karisimi, zengin amber notalari, misk ve sandal agaci ile harmanlanarak kokuyu kapatir.

W224 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Baharat-Narenciye; Kara Biber, Pembe Biber, Mandalina, Limon

 

Orta Nota: Yesil-Ciceksi; Ananas, Yesil Notalar, Incir, Yasemin, Frangipani

 

Dip Nota: Tatli-Amber; Sandal Agaci, Vanilya, Tonka Yemisi, Amber, Misk

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.