W227  KADIN PARFÜM
W227  KADIN PARFÜM
W227  KADIN PARFÜM

W227 KADIN PARFÜM

Barkod : 8681301011845

W227; Işıltılı kadınsılığın büyüleyiciliğini ve parlaklığını kutlayan parfüm, ışığa bir övgü niteliğinde. Çiçek özleri ve odunsu kokular arasındaki daimi, etkileşim, kokuya büyüleyici tınısını veriyor. Parfum çiçeksi ve narenciye notaları ile ön plana çıkarak limon, mandalina ve portakal çiçeği ile açılır. Koku, yasemin, ylang ylang, tuberoz, gül ve siklamen ile orta notadaki çiçeksi yönünü güçlendirir. Amber, miskler, sedir ağacı ve paçuli ile alt notalar tamamlanır.

W227 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye-Çiçeksi; Limon, Mandalina, Portakal Çiçeği

 

Orta Nota: Çiçeksi-Marin; Yasemin, Ylang Ylang, Tuberoz, Gül, Siklamen

 

Dip Nota:Odunsu-Amber; Amber, Miskler, Sedir Ağacı, Paçuli

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.