W236  KADIN PARFÜM
W236  KADIN PARFÜM
W236  KADIN PARFÜM

W236 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301010916

W236; Güneşin yüksek olduğu ve sokakların hayat ve kahkahalarla dolu olduğu yaz aylarında şehrin güzelliğini ortaya koyuyor. Parlayan yapraklardan oluşan bir duşta ve tuzlu bir cilt dokunuşunda, güneş, ruh halinizi parlaklık ile değiştiriyor. Bağımlılık yapan bir kombinasyon olan sulu mandalina, bergamot, greyfurt ve marin notalarının açıldığı bir anlaşmayı ortaya çıkarır. Kalbinde frangipani, yasemin ve ylang ylang çiçeksi notaları şeftalinin meyvesel notalari ile birleşiyor. Kompozisyon, sandal ağacı, paçuli, deniz tuzu, vanilya ve beyaz miskle kapatılır.

:

W236 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye-Marin; Bergamot, Greyfurt, Mandalina, Marin Notalar

 

Orta Nota: Meyvesel-Ciceksi; Frangipani, Yasemin, Ylang Ylang, Seftali

 

Dip Nota: Odunsu-Misk; Sandal Agaci, Paculi, Deniz Tuzu, Vanilya, Beyaz Misk

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.