W241  KADIN PARFÜM
W241  KADIN PARFÜM
W241  KADIN PARFÜM

W241 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301010961

W241; Bergamot, mandalina ve greyfurt’un acilisi ile hiç hissetmediğiniz kadar enerjik hissedeceksiniz. Yaseminin kremsi yumuşaklığı ve ylang ylang’in rahatlatıcı parlaklığı, kalp notasında buyuleyici gul ile buluşuyor. Vetiver, beyaz misk ve tatli vanilya ise bu essiz kompozisyonu kapatiyor.

:

W241 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye; Bergamot, Mandalina, Greyfurt

 

Orta Nota: Ciceksi; Gul, Yasemin, Ylang Ylang

 

Dip Nota: Odunsu-Misk; Vetiver, Beyaz Misk, Vanilya

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.