W249  KADIN PARFÜM
W249  KADIN PARFÜM
W249  KADIN PARFÜM

W249 KADIN PARFÜM

Barkod : 8681301011906

W249; Özgünlükten ilham alan bu muhteşem koku, kadınsılığın özünü yakalıyor. Tutkulu ve karanlık yönünü ortaya çıkarıyor. Üst notada bulunan zencefil ve gül, orta notada yasemin, hanımeli, seftali cicegi ve tuberoz ile birleşiyor. Dip notada bulunan paçuli, beyaz misk ve sandal agaci kokunun temelini oluşturuyor.

W249 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Ciceksi-Baharat; Gul, Zencefil

 

Orta Nota: Ciceksi; Yasemin, Tuberoz, Hanimeli, Seftali Cicegi

 

Dip Nota: Odunsu-Misk; Sandal Agaci, Paculi, Beyaz Misk

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.