W251  KADIN PARFÜM
W251  KADIN PARFÜM
W251  KADIN PARFÜM

W251 KADIN PARFÜM

Barkod : 8681301012156

W251; Parlak, canlı ve şehvetli olarak ilan edilen parlak ve lüks taşlardan ilham alınarak modern kadınlar için tasarlandi. Bergamot, armut, lici ve siyah frenk uzumu kokuyu acar. Ciceksi kalpteki frangipani, yasemin ve zambak karisimi essiz gul kokusu ile birlestirilir. Dip notadaki paculi, sandal agaci, vanilya, misk ve amber kokuyu kapatir

W251 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye-Meyvesel; Bergamot, Armut,Lici, Frenk Uzumu

 

Orta Nota: Ciceksi; Yasemin, Frangipani, Zambak, Gul

 

Dip Nota: Odunsu-Amber; Paculi, Sandal Agaci, Vanilya, Misk, Amber

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.