W73 KADIN PARFÜM

W73 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)

W-73 Sicilya’da bulunan bahçe de yeni açmış bir çiçek! Güneşin öptüğü parfümün üst notalarinda sulu mandalina, limon ve frenk üzümü kokunun parlaklığını ifade eder. Sicilya'nın geleneksel tatlılarını animsatan badem sütü özü kalpte karamel ve yaseminle birleşir. Vanilya, çikolata, misk ve amber kokuyu kapatır.

 

W73 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota: Narenciye-Meyvesel;    Limon, Mandalina, Frenk Uzumu

Orta Nota: Çiçeksi-Gurme; Badem Sutu, Karamel, Yasemin

Dip Nota : Tatli-AmberMisk, Amber, Vanilya, Cikolata

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.