BIGHILL SPECIAL SERIES UNISEX NO:7

BIGHILL SPECIAL SERIES UNISEX NO:7

Fiyat : ₺400,00(KDV Dahil)

# Perfume No:7 Unisex

Narenciye  | Bitkisel  |  Çiçeksi  - Tatlı | Odunsu - Tatlı

 

 

No:7

Orion takım yıldızındaki en sihirli yıldızlardan ilham alınarak hazırlanan inanılmaz yoğun ve zengin bir parfüm. 

Neşeli bir canlılıkla açılır, yumuşacık lavanta ve yaseminle karışan, bergamot ve limonun sulu narenciye notaları ile değerli baharatların keskin ve cüretkar kontrastı ile yükselir. Parfüm kurumaya başladıkça yaprağının zengin dokunuşu, tonka ve vanilya meyveleriyle birlikte ortaya çıktıkça, klasik, hafif ve meyveli ¸st notalar daha tutkulu ve egzotik bir havaya dönüşür.  

 

BIGHILL SPECIAL SERIES UNISEX NO:7  (KOKU NOTALARI)

Üst NotaBergamot, limon, lavanta; 

Orta Nota: Yasemin, tarçın, bal, kaşmeran

Dip Nota:  Tütün, tonka fasülyesi, vanilya

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR