BIGHILL SPECIAL SERIES WOMEN NO:1

BIGHILL SPECIAL SERIES WOMEN NO:1

Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)

# Perfume No:1 Women

Narenciye - Baharatlı  | Çiçeksi  |Odunsu - Misk

Doğrudan ilham kaynağı olan Akdeniz’ in değerli kırmızı mercanından gelir. Bu değerli taş, bizi ilk kez tüccar kaşif ve yazar Marco Polo’nun seyahat ettiği Venedik’ten Çin’e Harikalar Yolu boyunca götürüyor. Denizin gerçek bir hazinesi olan mercanın, kadınsı güzelliği ortaya çıkardığı ve taşıyıcısına yoğun neşe, incelik ve karakter gücü getirdiği söylenir. Narin osmantus ve iristen zengin, derin ve miske kadar doğanın güzel notalarıyla harmanlanmıştır. Oryantal, bergamot, limon, portakal ve pembe biber ile açılıyor. Osmantus, iris, menekşe ve yasemin ile kalp notalarına hakim oluyor. 
Finalde ise paçuli, amber, misk ve vanilya ile uzun süreli etki sağlıyor. 

 

BIGHILL SPECIAL SERIES WOMEN NO:1  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota: Oryantal, bergamot, limon, portakal ve pembe biber 

Orta Nota: Osmantus, iris, menekşe ve yasemin

Dip Nota: Paçuli, amber, misk ve vanilya

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR