BIGHILL SPECIAL SERIES WOMEN NO:6

BIGHILL SPECIAL SERIES WOMEN NO:6

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)

# Perfume No:6 Women

Baharatlı | Çiçeksi | Odunsu

 

Yasemin ve menekşe nüanslarıyla buluşan safran ve gülün karşı konulmaz iksiri olağanüstü misk ile iç içe  geçen odunsu-amberimsi notalar ile birleşiyor. Oryantal bir bazda meyan kökü ile harmanlanmış çeşitli ağaç türlerinin değerli akorlarını vurglayan bu koku kadının uyumlu ve cesur görünen karakterine atıfta bulunur. Bighill Parfümlerinin oryantal parfümeride uzmanlaştığı göz önüne alındığında, niche  “ koleksiyonu bu ruhta eşsiz  kokular sunuyor. 

BIGHILL SPECIAL SERIES WOMEN NO:6  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota: Yasemin ve menekşe.

Orta Nota: Safran ve gül

Dip Nota: Zarif amber, misk

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR