M133 ERKEK PARFÜM
M133 ERKEK PARFÜM
M133 ERKEK PARFÜM

M133 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301013962

M-133, canlı, sıcak ve soğuk arasında, hafif ve yoğun kalıcı arasında inişli çıkışlı, canlı, manyetik ve taze bir fujer- baharat koku. Limon, pembe biber, kekik ve zencefil kokuyu açar. Sardunya, lavanta, tarçın, elemi ve kakule kokunun çiçeksi-bitkisel kalbini olusturur. Mur, sedir ağacı, tütsü notala, amber, beyaz misk, yosun notaları ve vanilya ise kokuyu kapatır.

 

:

 

M133  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Baharat;   Limon, Pembe Biber, Kekik, Zencefil

Orta Nota Ciceksi-Bitkisel;   Sardunya, Lavanta, Tarcin, Elemi, Kakule

Dip Nota Odunsu-AmberMur, Sedir Agaci, Tutsu Notalari, Amber, Beyaz Misk, Yosun Notalari, Vanilya

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.