M20 ERKEK PARFÜM

M20 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)

M-20İtalyan bergamotunun  ve marin notaların serin ferahlığı diğer notaların ateşiyle bütünleşirken, tarçın, muge, lavanta, paçuli ve yasemin ise kokunun egzotik yönünü açığa çıkarıyor. Sandal ağacının arka fonu oluşturduğu dip notalarda ise amber ve vanilya kendini belli ediyor.

 

M20 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-Marin; Bergamot,Marin Notalar

Orta Nota Ciceksi-BaharatYasemin, Lavanta, Paculi, Muge, Tarcin

Dip Nota Tatli-Odunsu; Sandal Agaci, Amber, Vanilya

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR