M49 ERKEK PARFÜM
M49 ERKEK PARFÜM
M49 ERKEK PARFÜM

M49 ERKEK PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
Barkod : 8681301007305

M-49, erkekler için narenciye aromatik karaktere sahip bir kokudur. Enerji veren narenciye açılışını, ardıç, bergamot, mandalina ve greyfurt notaları sağlar. Aromatik karakter biberiye ile sağlanırken ve biber notalarıyla kokuya baharat karakteri kazandırır. Dip notalarda yosunsu notalar, misk ve tütsü ile harmanlanır.

 

:

M49  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-Bitkisel;   Bergamot, Mandalina, Greyfurt, Ardic

Orta Nota Bitkisel-BaharatBiberiye, Biber Notaları

Dip Nota Odunsu-Tatlı;   Yosun Notala, Tütsü, Misk

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.