M98 ERKEK PARFÜM
M98 ERKEK PARFÜM
M98 ERKEK PARFÜM

M98 ERKEK PARFÜM

M-98, karizmatik adamın sıcak ve bağımlılık yaratan kokusu olarak tasarlanmıştır. Oryantal ve odunsu bir karaktere sahip olan koku üst notalarında bergamot, mandalina ve turunç ile canlandırıcı bir başlangıç yapmıştır.  Gul ve paculinin oluşturdugu çiçeksi ve odunsu notalardan oluşan kokunun kalbi, misk, tonka yemişi ve karamelin tatlı-misk kokuları ile birleşip kokuyu tamamlamıştır.

 

 

M98  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye;   Bergamot, Mandalina,Turunç

Orta Nota Çiçeksi-Odunsu; Gül, Paçuli

Dip Nota Misk-Tatlı Misk, Tonka Yemisi, Karamel

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.