W109 KADIN PARFÜM
W109 KADIN PARFÜM
W109 KADIN PARFÜM

W109 KADIN PARFÜM

Barkod : 8681301010626

Bir kadını etkileyebilecek tüm özelliklere sahip olan W-109, şekle önem veren ve kokusunda kendini arayan kadınlar için bire bir parfüm olma özelliğindedir. Mandalinanın ferah kokusu açılışta kakule ve karanfilin sıcak baharat kokusuna karışır. Şeftali, ylang ylang ve gül kokunun kalbini oluştururken; paculi, tonka yemişi, beyaz misk ve vanilya kokuyu kapatır.

 

W109 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota   Narenciye-Baharat ; Mandalina, Kakule, Karanfil

Orta Nota Meyvesel-Ciceksi ; Seftali, Ylang Ylang, Gul

Dip Nota  Odunsu-Misk; Paculi, Tonka Yemisi, Beyaz Misk, Vanilya

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.