W153 KADIN PARFÜM

W153 KADIN PARFÜM

 W-153, günlük  bir koku olup yürüyüşlerde ve gündüz buluşmalarında kullanılmak için tasarlanmıştır. Üst notalarında mandalina, frenk üzümü ve limon ile açılış yapan koku, orta notaları oluşturan yasemin, tuberoz, gardenya; sandal ağacı, vanilya ve misk kokularını harmanlayıp genç hissettiren, ciddilikten uzak, rahat ve ferah bir karaktere sahip olmuştur.

 

W153  (KOKU NOTALARI)

Üst Nota Narenciye-Meyvesel; Mandalina,Frenk Uzumu,Limon

Orta Nota Ciceksi; Yasemin, Tuberoz, Gardenya

Dip Nota  Misk-Tatli;  Sandal Agaci, Vanilya, Misk

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR