W16 KADIN PARFÜM

W16 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)

W16; Meyvelerin ve orta notada yasemin ve baharat notalarının birleşimini içeren şık bir koku. Bergamot, portakal ve armutun narenciye-meyvesel harmonisi kokuyu açar. Çiçek ve baharat harmani olan kalp yasemin, tonka yemişi ve baharat notalarını sunar. Sedir ağacı, vanilya ve misk kokuyu kapatır.

 

 

W16 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota: Narenciye-Meyvesel;  Bergamot, Portakal, Armut

Orta Nota: Çiçeksi-Baharat; Yasemin, Tonka Yemisi, Baharat Notaları

Dip Nota: Odunsu-Misk;  Sedir Agaci, Vanilya, Misk

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR