W173 KADIN PARFÜM

W173 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)

Tutkulu, özgür ve parlak: W-173. Egzotik meyveler ve narenciye notaları kokuyu açarken yasemin, gül, tuberoz, ylang ylang ve menekşe bir araya gelerek hassas kalbi ortaya çıkarıyor. Sandal ağacı, odunsu notalar, bourbon vanilyasi, amber ve beyaz misk kompozisyonu kapatır.

 

W173 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota  Meyvesel-Narenciye; Egzotik Meyveler, Narenciye Notalari

Orta Nota Ciceksi;  Yasemin, Gul, Tuberoz, Ylang Ylang, Menekse

Dip Nota  Odunsu-Misk; Sandal Agaci, Odunsu Notalar, Bourbon Vanilyasi, Amber, Beyaz Misk

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.