W193  KADIN PARFÜM

W193 KADIN PARFÜM

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)

W193; Temiz hava, çiçekler ve mutluluk, bu ikonik kokuda aşkın kokusunu alacaksiniz. Portakal, ananas ve armutun yaptigi acilis, masum duyguları işaret ediyor; ancak ondan biraz daha seksi. Nektarin, muge ve gül kalpte ile birleşerek kompozisyonu guclendirirken, kompozisyon şehvetli misk notaları, vanilya ve tonka ile kapaniyor.

W193 (KOKU NOTALARI)

 

Üst Nota: Narenciye-Meyvesel; Portakal, Ananas, Armut

 

Orta Nota: Meyvesel-Ciceksi; Nektarin, Muge, Gul

 

Dip Nota: Misk-Tatli; Misk, Vanilya, Tonka

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

 

ORTA NOTA: Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

 

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir