M4 ERKEK PARFÜM

M4 ERKEK PARFÜM

Price : $15.76(Vat included)
Barkod : 8681301006865

The fragrance is fresh and sharp with warm woody sweet base. The fresh top notes of apple, bergamot, lemon and plum are perfectly balanced with spicy heart, dominated by clove, cinnamon and carnation. The base notes are very masculine with sandalwood, vetiver, precious cedarwood and sweet vanilla.

 

:

M4 (KOKU NOTALARI)

Üst Nota:  Narenciye-MeyveseBergamot, Elma, Erik, Limon

Orta Nota Ciceksi-Baharat Karanfil, Tarcin, Karanfil Cicegi

Dip Nota Tatlı-Odunsu; Sandal Agaci, Vetiver, Sedir Agaci, Vanilya

 

 

 

ÜST NOTA: Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk notadır. En uçucu esanslardan oluştuğu için etkisi ancak birkaç dakika sürer. Parfüm alırken hemen ilk başta duyulan kokuya göre yorum yapmamak gerekir. Üst notalarda, keskin ve çabuk buharlaşan kokular kullanılır.

ORTA NOTA:  Üst notalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Orta notaya önemini belirtmek açısından ‘kalp notası’ da denir. Parfümle ilgili bir karara varmadan önce biraz sabredip orta notadaki kokuların açığa çıkması beklenmelidir.

DİP NOTA: Alt notaların etkisi parfümün kalıcılığıyla orantılıdır ve gün boyu sürebilir. Parfüm sıkıldıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlayan notadır. Bu kısım parfümün kişiliğinin ifadesidir.

 

Similar Items